People Recommendation Programme to nowa inicjatywa Edge One Solutions. O zaletach programu i jego szczegółach opowiada Justyna Pawilczak, HR Manager spółki. 
People Recommendation Programme to nowy pomysł na rekrutację i docieranie do kandydatów w Edge One Solutions. Dlaczego Spółka IT decyduje się na rozwiązanie tego typu? Czy to oznacza, że tradycyjny sposób rekrutacji już nie działa?
JP.: Nasz dział rekrutacji działa bardzo sprawnie. Oprócz tradycyjnej rekrutacji prowadzimy także wewnętrzny program rekomendacji pracowników. Przyszedł jednak moment, w którym postanowiliśmy pójść o krok dalej i rozszerzyliśmy możliwość poleceń kandydatów, także dla osób, które nie są zatrudnione w Edge1S. W środowisku IT ten sposób jest rekomendowany jako „skuteczniejszy i szybszy.”
Edge One Solutions dostarcza najwyższej jakości usługi swoim klientom. Rynek usług IT bardzo szybko się rozrasta a wraz z nim rośnie portfel naszych klientów. Co ważne, zadowolonych klientów. Zdecydowaliśmy się na tego typu rozwiązanie w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie na specjalistów IT do prowadzonych przez nas projektów.
Skąd wiadomo, że ta metoda jest skuteczniejsza?
JP.: Rekomendacje to najlepszy sposób na pozyskiwanie wysokiej klasy specjalistów i gwarancja, że wskazywane osoby będą rzeczywiście spełniały oczekiwania zawarte w ofertach pracy. Inspiracją były oczywiście programy zza oceanu, o których mówi się w Polsce od ok 3 lat. Dodatkowo pomyśleliśmy o dodatkowej motywacji, jaką jest wynagrodzenie za polecenie.
Wynagrodzenie za rekomendację to 4000 zł?
JP.: Tak, postanowiliśmy nie tylko poprosić osoby z zewnątrz o polecenie specjalistów, ale zaoferowaliśmy także bonus pieniężny. Zasadą uczestnictwa w programie jest polecenie do pracy osoby na poszukiwane stanowisko. Oczywiście ta osoba musi wiedzieć o poleceniu, nie może także znajdować się w naszej aktualnej bazie. Jeśli Edge One Solutions nawiąże współpracę z daną osobą, polecający otrzyma bonus w wysokości 4000 zł. Jeden uczestnik programu może polecić nieskończoną ilość osób, co jest dodatkową zaletą. Szczegóły programu są w zawarte w regulaminie, do lektury którego serdecznie zapraszam.
Kogo obecnie poszukujecie?
JP.: W tym momencie budujemy dwa nowe zespoły w Krakowie oraz Lublinie i rekrutujemy na stanowiska: Java Developerów, Front End Developerów i QA Specjalistów – Łącznie ok 40-50 osób. Pragnę podkreślić, że polecone osoby zawsze będą brane pod uwagę w procesach rekrutacji, jakie będziemy prowadzić w przyszłości. Ujmując jednak całościowo wszystkie rekrutacje, bonus będzie przyznany w przypadku polecenia osób na stanowiska takie jak: Programista, Tester Oprogramowania, Analityk, Administrator, Wsparcie użytkowników aplikacji, systemów, Architekt Rozwiązań IT, Project Manager oraz wszelkie inne profile IT i inżynierii poszukiwane w danym momencie przez Edge One Solutions sp. z o.o.Jak długo będzie trwała promocja?

JP.: People Recommendation Programme nie ma ram czasowych. Zależy nam na pozyskiwaniu najlepszych specjalistów, stąd zakładamy działanie długoterminowe programu.

Czy Edge One Solutions jest dobrym pracodawcą?

JP.: Oczywiście. Do tego stabilnym i bardzo dbającym o pracowników. Zapewniamy duże możliwości rozwoju i pracę w ciekawych projektach, o zasięgu międzynarodowym. Portfel naszych projektów jest naprawdę bogaty – pracujemy dla klientów z wielu branż. Dodatkowo dajemy pracownikom możliwość uczestniczenia w naszym własnym projekcie – jakim jest akcelerator eduLAB – i wykorzystanie swoich kompetencji, także tych poza zawodowych, w pracy ze startupami. Obecnie w eduLAB zaangażowanych jest blisko połowa naszych pracowników. Zachęcam więc do dołączania do nas wszystkich, którzy chcą pracować w dobrym miejscu, w miłej atmosferze i do tego intensywnie się rozwijać. Serdecznie zapraszam!

 

REGULAMIN ZEWNĘTRZNEGO PROGRAMU REKOMENDACJI